Got a Tax Lien Bugging Your Credit Report? Go For a “Fresh Start”

Categories credit reportPosted on

Vergi borçları, özellikle en az yedi yıl boyunca orada olacağı için, kredi raporunuzda ciddi ve uzun vadeli bir ağrı olabilir.

Bununla birlikte, İç Gelir Servisi, vergi borçluları tarafından vurulanlara bir seçenek sunar: borcu öder veya karşılar ve hacizin kayıttan çekilmesini talep edebilirsiniz.

Vergi borcunuzu ödemenin, gecikmiş ödemelerinizi otomatik olarak geçmişinizden SİLMEMESİ gerektiğini unutmayın. Ayrıca, buna çok sıkı sıkıya bağlı kalmanız gerekir; çok sayıda evrak işini yapmak ve birden fazla telefon görüşmesi yapmak. Ayrıca, tüm programın sona ermesi yaklaşık 90 gün veya daha fazla sürebilir ve kredi bürolarıyla ilgili şeylere itiraz etmenizle sonuçlanabilir.

İşin garibi, her şeyi yapmak için akışla kaplı bir süreç olmaması.

IRS, web sitesinde özellikle  IRS lien politikaları üzerinde yapılan düzenlemeleri tartışan BU SAYFADA daha fazla ayrıntı sağlar  , ancak bu konuda daha pratik olmaya hazır olun.

Bunun nasıl yapılacağı hakkında tutarlı, adım adım öğretici beklemeyin. Daha fazla evrak yapmak istemeyen IRS temsilcilerine ulaşmak bile olsa, zorlanmanız ve durumunuzu zorlamanız için baskı yapmanız gerekiyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *